Keresés
Close this search box.

A zászlók és az UV-sugárzás: Mikor vegyen újat és miért?

Aminek bizonyos mértékig ellenállnak a zászlók és aminek nem

A zászlók közül egyértelműen a kültéri típusok vannak kitéve nagyobb megpróbáltatásnak. Méghozzá azért, mert a kültéri lobogókat áztatja az eső, tépázza a szél és szennyezi az autók kipufogójából kiáramló szén-dioxid, illetve az utca pora.

Nem véletlen, hogy annyi zászlórúdra felcsavarodott, piszkos, szakadt vagy már foszlásnak indult lobogó árválkodik a különböző épületek külső homlokzatain.

A helyzet még elkeserítőbb, amikor a szövetfoszlány színe sem kivehető már, mert oly régen lett kitűzve és ottfelejtve, hogy a napsugarak teljesen kifakították a hajdan gazdagon színtelített, nemzeti trikolórt.

A kültéri zászlók, 100% hurkolt poliészter alapanyaga ugyanis bizonyos mértékig ellenáll a környezet viszontagságainak. Azonban Ön ne várjon csodát még a kiváló minőségű Poliform zászlóktól sem, ha nem óvja őket az extrém külső behatásoktól.

Itt jegyezzük meg, hogy a déli fekvésű napfényben úszó ablak, a beltéren elhelyezett zászlóknál is fennáll az idő előtti színfakulás lehetősége. Tehát, akár kültéren, akár beltéren helyez el zászlót, ha azt szeretné, hogy évekig makulátlan megjelenésű legyen, ne tegye ki közvetlen napfénynek!

Mi a baj az UV-sugárzással?

Nyáron jóval erősebb az UV-sugárzás, mint az év többi időszakában. Ennek oka, hogy az UV-sugárzás egyenes arányosan erősödik a napsugarak beesési szögének emelkedésével. Nyáron a nap magasabban helyezkedik el a horizonton, ezért az UV-sugarak is gyakran extrém erősen érik a Földet.

Hazánkban nyaranta, a nemzetközileg elismert UV-Index skálán 7,5-8-as értékű UV-sugárzással számolhatunk.

Ön tudta, hogy az UV-Indexen a 4-es már magas, a 6-os pedig r nagyon magas sugárzást jelent?

Az ilyen mértékű sugárzás, a megfelelő védelem nélkül egészségügyileg káros, hiszen árthat a bőrnek, szemnek egyaránt. Nem meglepő tehát, hogy a különböző színes textilek színtartósságára is negatív hatással van, a zászlók pedig különösen nagy UV-terhelésnek vannak kitéve.

Mikor éri meg lecserélni a lobogókat és miért?

Nyáron tehát hatalmas UV-sugárzás mennyiséget kapnak a zászlók. Önnek pedig két lehetősége van:

  • Lecseréli a zászlókat tavasszal (pl. március 15-e előtt), hogy friss és szép zászlókkal vágjon bele a legmelegebb és legmozgalmasabb évszakokba.
  • Nyár végén, az erős napsugarak kártétele után, közvetlenül augusztus 20-a előtt válik meg a régitől és tűzi ki az új lobogókat.

Mi azt javasoljuk, hogy a nemzeti és állami ünnepek alkalmával újítsa meg a magyar zászlóit és amikor szükséges, a céges és egyéb zászlókat is.

Tipp: Mivel augusztus 20-a után az UV-sugárzás mértéke csökkenő tendenciát mutat, még ha a lobogó déli fekvésbe is kerül és az év 365 napján kitűzve marad, jó eséllyel kibírja a következő nyár végéig, amennyiben a cserére augusztusban kerül sor.

A magas minőségű zászlók, alkalmi jelleggel, erős UV-sugárzástól védett helyre kitűzve, rendszeres tisztítás mellett és 50 km/óránál erősebb széltől védett helyen, akár 2-3 évig is megőrizhetik díszítő értéküket.

Ismerje meg a Poliform minőséget itt!>>>

POLIFORM Bt.

Csak minőségi munkát adunk ki a kezeink közül, és ebből nem engedünk. Komplex megoldást nyújtunk ügyfeleink számára (zászló és zászlórúd tervezés, gyártás, szállítás, telepítés, karbantartás). Gyorsan és produktívan dolgozunk: számunkra a lehetetlen határidők és a megoldhatatlannak tűnő műszaki feladatok sem jelentenek akadályt

Esküvői vászonkép

MEGJELENTEK A VÁSZONKÉPEINK!

Töltse fel saját fotóját és mi vászonra visszük Önnek!